Skip to main content

تلفن بازیافت مشهد این امکان را فراهم می‌آورد تا تنها با یک تماس ماشین حمل پسماند را در درب منزل خود مشاهده کنید، همین حالا تماس بگیرید: 05131686

یکی از نیازهای اولیه انسان زندگی در محیطی پاکیزه و به دور از زباله‌های فراوان است. با پیشرفت صنایع مختلف و تولید بیشتر کالاها، میزان پسماندهای قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت نیز افزایش پیدا می‌کند.
روش‌های سنتی از بین بردن زباله‌ها دیگر مناسب حجم بالای این پسماندها نبوده و در سال‌های اخیر با آثار منفی خود، ضررهای زیادی به محیط زیست و زندگی انسان‌ها وارد کرده‌اند. آلودگی هوا، آب، خاک، انتشار مواد شیمیایی سمی و آلودگی محصولات کشاورزی مثال‌هایی از آثار مخرب دفن کردن و سوزاندن زباله‌ها هستند.

فعالان و متخصصان محیط زیست، با مشاهده این عوارض به ارائه روش‌های نوین و اصولی جهت جمع‌آوری و بازیافت پسماندها روی آوردند تا گامی مفید در راستای حفظ محیط زیست بردارند. هوشمندسازی فرایند بازیافت و راه‌اندازی سامانه‌های بازیافت مشهد مثالی از این فعالیت‌ها هستند.
راه‌های ارتباطی فراوانی برای دسترسی به این سامانه‌ها و خدمات آن برای شهروندان در نظر گرفته شده است. تلفن بازیافت مشهد و اپلیکیشن‌ها مثال‌هایی از این راه‌های ارتباطی هستند.

روش‌های سنتی بازیافت در کلان‌شهرها       

هوشمندسازی بازیافت در مشهد

با افزایش روزافزون جمعیت و میزان تولید کالاها، آمار تولید زباله و پسماند نیز در جهان افزایش پیدا کرده است. با انباشته شدن زباله‌ها و پسماندها، دیگر روش‌های سنتی جمع‌آوری و از بین بردن آن‌ها پاسخگوی نیاز مردم جامعه و محیط زیست نیستند.
در کلان شهر مشهد با جمعیت حدود سه و نیم میلیون نفر، روزانه حدود 2 هزار تن زباله و پسماند تولید می‌شود که نیاز به مدیریت دارند. روش‌های سنتی مانند ماشین‌های بازیافت، ایستگاه‌های مبادله پسماند با کالا و سطل‌های تفکیک زباله شهرداری مشهد، دیگر ظرفیت جمع‌آوری این حجم از پسماند را ندارند. علاوه بر این محدودیت‌های موجود در این روش‌ها باعث استقبال کم شهروندان شده است.

بازیافت زباله، طلایی کثیف

بازیافت زباله یکی از صنایع سودآور در جهان است که می‌تواند تاثیر زیادی بر روی چرخه اقتصادی کشور داشته باشد. در کلان شهر مشهد روزانه 230 تن پسماند خشک تولید و جمع‌آوری می‌شود که تنها حدود 11 درصد آن از مبدا توسط شهروندان تفکیک شده‌اند. مشارکت پایین شهروندان و آمار پایین تفکیک زباله از مبدا سبب شده است که این صنعت سودآور، با تمام پتانسیل خود اجرا نشود.

با بروز این مشکلات و ضررهای فراوان روش‌های سنتی دفن زباله و جمع‌آوری پسماند، سازمان مدیریت پسماند مشهد تصمیم گرفت تا با ارائه روش‌های جدید و نوین با استفاده از تکنولوژی، فرایند تفکیک پسماند از مبدا را میان شهروندان رواج دهد. یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های موجود، بازیافت آنلاین مشهد است.

هوشمندسازی بازیافت مشهد

هوشمندسازی فرایند جمع‌آوری و بازیافت انواع پسماندها از محدودیت‌های روش‌های سنتی سر چشمه می‌گیرد. در گذشته شهروندان نمی‌توانستد به دلیل محدودیت زمان، با تلفن بازیافت مشهد، پسماندهای تولیدی خود را تحویل دهند. اما با پیشرفت تکنولوژی و رواج اپلیکیشن‌ها، محدودیت‌ها از بین رفتند و بازیافت آنلاین مشهد با استفاده از سامانه‌های هوشمند به روشی جدید برای مدیریت پسماندها تبدیل شد.

فعالیت‌های مختلفی در راستای هوشمندسازی بازیافت مشهد صورت گرفت. اجرای فرایند تفکیک از مبدا، جمع‌آوری پسماندها از درب منزل بدون محدودیت زمان، راه‌های ارتباطی متنوعی مانند تلفن بازیافت مشهد، اپلیکیشن و سایت، مثال‌هایی از فعالیت‌های انجام شده برای هوشمندسازی این فرایند هستند.
از مزایای این هوشمندسازی در مقایسه با روش‌های سنتی می‌توان به سرعت بالای جمع‌آوری، افزایش آمار بازیافت، تفکیک زباله از مبدا و افزایش سطح آگاهی مردم اشاره کرد.

در این مسیر سامانه‌های بازیافت مختلفی مانند اکو شکل گرفته است که تمرکز خود را بر روی کاهش پسماندها، حفظ محیط زیست و تشویق شهروندان برای بازیافت قرار می‌دهند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه درباره بازیافت آنلاین در مشهد باید بدانیم!

اکو سامانه هوشمند مدیریت پسماند مشهد

مدیریت پسماند مشهد با اکو

اکو یکی از روش‌های نوین جمع‌آوری پسماند از درب منازل بوده که در راستای کاهش آلودگی‌های محیط زیستی، پاکیزگی شهر و آسایش شهروندان فعالیت می‌کند. سامانه بازیافت مشهد اکو نه تنها برای رفت و آمد هزینه‌ای از شهروندان دریافت نمی‌کند بلکه پسماندهای آن‌ها را با قیمتی مناسب تحویل می‌گیرد.

ویژگی‌های اپلیکیشن اکو

اکو علاوه بر فعالیت‌هایی در راستای بازیافت آنلاین مشهد، آموزش‌ها و فیلم‌های متعددی را در مورد تفکیک بهتر، آشنایی با پسماندهای قابل بازیافت، در اختیار شهروندان قرار می‌دهد. این آموزش‌ها در راستای فرهنگ‌سازی و افزایش اطلاعات عمومی شهروندان صورت می‌گیرد.

اکو در تلاش است تا با بالا بردن سطح آگاهی مردم جامعه، فضای شهر و محیط زیست را برای زندگی بهبود بخشد. از ویژگی‌های شاخص اکو سامانه بازیافت آنلاین مشهد می‌توان به ارائه خدمات در 3 شهر، تعداد 83500 کاربر و 80 ناوگان و جلوگیری از قطع درختان فراوان اشاره کرد. شایان ذکر است که این آمار هنوز در حال افزایش هستند.

شماره اکو بازیافت مشهد

اکو راه‌های فراوانی در اختیار شهروندان قرار داده است تا به راحتی پسماندهای خود را تحویل دهند. تلفن بازیافت مشهد اکو یکی از راه‌های ارتباطی بوده و بدون نیاز به دسترسی به اینترنت خدمات مختلف اکو را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.
تنها کافی است با شماره 05131686 تماس گرفته و با ارائه آدرس دقیق خود و تعیین یک بازه زمانی، پسماندهای خشک خود را تحویل دهید. رانندگان اکو با توجه به زمان مقرر به آدرس مشخص شده می‌آیند و پس از بررسی وزن پسماندها، هزینه آن را پرداخت می‌کنند.

شماره اکو بازیافت مشهد، از ساعت 8 صبح تا 8 شب فعال بوده و علاوه بر ثبت درخواست برای تحویل پسماند، می‌توانید نظرات و انتقادات خود را با سامانه بازیافت آنلان مشهد به اشتراک بگذارید.

علاوه بر تلفن بازیافت اکو، اپلیکشن و سایت آن نیز برای ارائه خدمات مختلف فعالیت می‌کنند. با دانلود اپلیکیشن اکو و ایجاد حساب کاربری در آن، در هر ساعت شبانه روز می‌توانید درخواست تحویل پسماند خود را ثبت کنید و در بازه‌ی مشخص شده منتظر راننده اکو بمانید.

یک مقاله کاربردی: اطلاعات کامل درباره بازیافت شهرداری مشهد با اکو

مزایای تلفن بازیافت مشهد

سامانه بازیافت مشهد اکو، با در نظر گرفتن تمام شرایط و امکانات و ارائه راه‌های ارتباطی مختلف، دسترسی شهروندان را برای بازیافت پسماندها افزایش داده است. حتی افرادی که تلفن‌های همراه هوشمند نیز ندارند؛ می‌توانند از خدمات اکو بهره ببرند.

این افراد بدون نیاز به نصب اپلیکیشن و دسترسی به اینترنت، می‌توانند با مراجعه به تلفن بازیافت مشهد، درخواست خود را ثبت کنند. علاوه بر این تعرفه برقراری تماس از هزینه خرید اینترنت و نصب اپلیکیشن کمتر است؛ بنابراین هیچ محدودیتی برای بهره‌گیری از خدمات منحصر به فرد این سامانه وجود ندارد.

اکو، تلفن بازیافت مشهد

سامانه‌ بازیافت مشهد شیوه‌ای نوین در راستای افزایش سطح مشارکت شهروندان و آمار بازیافت است. اکو، سامانه‌ای هوشمند برای خرید و جمع‌آوری پسماندهای خشک و قابل بازیافت است.
این سامانه بدون محدویت زمانی و مکانی، از طریق اپلیکیشن یا تلفن بازیافت مشهد، برای خرید پسماندها به درب منازل شهروندان مراجعه می‌کند. برای بهره‌مندی از خدمات و ویژگی‌های این سامانه کافی است به سایت رسمی اکو مراجعه کرده و اپلکیشن آن را دانلود کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از ارتباطات تلفنی، سفارش خود را ثبت کرده و در ازای پسماندهای خشک، هزینه‌ی آن را دریافت کنید.

با مشارکت در فرایندهای تفکیک زباله در مبدا و استفاده از اپلیکیشن اکو، شهری پاکیزه و محیط زیستی سالم را به خود هدیه دهید.

پذیرای دیدگاهتون هستیم