Skip to main content

در گذشته فرهنگ بازیافت وجود نداشت و شهروندان زباله‌های خود را بدون تفکیک درون سطل زباله محله خود قرار می‌دادند. با افزایش زباله، پسماند و ضایعات، سلامت محیط زیست به خطر افتاد و شهروندان برای حفظ آن به فکر بازیافت و تفکیک زباله افتادند.
در شهر مشهد نیز باتوجه به اینکه شهری صنعتی است و دومین کلانشهر کشور نیز محسوب می‌شود، مقدار پسماندهای تولیدی رو به افزایش است، از این رو تقاضا و درخواست برای تفکیک و بازیافت زباله بیشتر شده و راهکارهای آنلاین به کار آمدند. بنابراین فرایند بازیافت آنلاین مشهد با کمک اپلیکیشن اکو تسهیل پیدا کرده است. با استفاده از  اپلیکیشن اکو مشهد به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین درخواست داده و زباله‌های خود را دم درب خود تفکیک و تحویل سرویس‌های اکو دهید.

 اهمیت بازیافت

بازیافت زباله باتوجه به تولید روزافزون پسماند و ضایعات اهمیت بسیاری برای محیط زیست و حتی زندگی مردم دارد.

در حقیقت هدف از این کار، کاهش اثرات سوء زباله‌ها بر سلامتی انسان است. کنترل آلودگی، کاهش لندفیل، صرفه جویی در هزینه، صرفه جویی در مصرف انرژی، رونق و بهبود اقتصاد، کاهش گرم شدن کره زمین، حفظ منابع طبیعی و… مواردی هستند که جمع آوری پسماند بازیافتی و تفکیک بر روی آن‌ها تاثیر بسزایی می‌گذارد. در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

صرفه جویی در مصرف انرژی

بازیافت زباله و پسماندها موجب صرفه جویی در منابع طبیعی مهم شده و این امر در کاهش آلودگی و صرفه‌جویی در انرژی تاثیر دارد. برای تولید و ساخت با استفاده از مواد اولیه انرژی زیادی لازم است اما برای بازیافت مواد قدیمی و تولید مواد جدید به انرژی کمتری نیاز می‌شود.

کاهش لندفیل

همانطور که می‌دانید، در گذشته زباله‌ها را در مکان‌های بزرگ و در زیر خاک انباشه یا دفن می‌کردند. درواقع به مکانی که زباله‌ها در آن‌جا انباشه می‌شود، لندفیل می‌گویند. اما امروزه با روی کار آمدن بازیافت و دستگاه‌های آن نیازی به مکان‌ها جهت دفن زباله‌ها نخواهد بود؛ چراکه بازیافت مواردی مانند کاغذ، شیشه، بطری و… به سادگی امکان‌پذیر بوده و به سلامت و حفظ محیط زیست کمک بزرگی می‌کند.

کاهش آلودگی 

گازهای گلخانه‌ای از آلودگی‌های پرخطر به حساب می‌آیند. تولید این گازها علاوه بر آسیب به محیط زیست، بر روی زندگی بسیاری از مردم نیز تاثیر می‌گذارد. هرچه زباله‌های بیشتری بازیافت و در لندفیل زباله‌های کمی انباشه شوند، گازهای گلخانه‌ای نیز کاهش می‌یابد و زندگی سالم‌تری را تجربه خواهید کرد.

صرفه جویی در هزینه

یکی دیگر از مزایای بازیافت و تفکیک زباله‌ها صرفه‌جویی در هزینه است. هزینه مواد بازیافتی با جمع آوری پسماند بازیافتی بسیار کمتر از مواد جدید می‌باشد.

آشنایی با شیوه های بازیافت

امروزه روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری پسماندهای خشک وجود دارد. یکی از این روش‌ها جمع‌آوری زباله‌های تفکیک شده در محل است. سرویس‎‌های شهرداری یک روز در هفته به منازل شهروندان رفته و مواد بازیافتی را تحویل می‌گیرند. علاوه بر آن ایستگاه‌هایی در سطح شهر نیز وجود دارد که شهروندان می‌توانند پسماندهای خشک خود را با تفکیک به این ایستگاه‌ها تحویل داده و در ازای تحویل آن‌ها، یکسری کالاهای سالم را دریافت کنند.

اما روش دیگر که بسیار کارآمدتر و بهتر از روش‌های قبل است، بازیافت آنلاین می‌باشد. مردم با استفاده از گوشی‌های هوشمند خود می‌توانند اپلیکیشن بازیافت زباله مانند اکو را نصب کنند و در سریع‌ترین زمان ممکن زباله‌های خشک خود را تحویل دهند. اپلیکیشن اکو برای بازیافت آنلاین مشهد در دسترس شهروندان قرار گرفته است.

بازیافت آنلاین چیست؟

بازیافت آنلاین چیست؟

در روش بازیافت آنلاین برعکس گذشته که زباله‌ها بدون تفکیک تحویل شهرداری می‌شد، با استفاده از اپلیکیشن یا نرم‌ افزار انجام می‌شود. اپلیکیشن‌هایی که در گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند، امکان ثبت درخواست جمع آوری و خرید پسماندهای بازیافتی را برای شهروندان به صورت آنلاین به وجود آورده است.

علاوه بر آن با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید در هر زمان و مکانی که هستید درخواست خود را ثبت کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن سرویس موردنظر به آدرس شما اعزام شده و زباله‌ها را در درب منزل تفکیک و تحویل آن‌ها دهید.
با تحویل پسماندها و زباله‌های بازیافتی کیف پول شما در اپلیکیشن شارژ شده و می‌توانید از امکانات ویژۀ آن استفاده کنید. سامانه اکو، بزرگترین مراکز دریافت آنلاین زباله است که در شهر مشهد فعالیت حرفه‌ای دارد.  قیمت انواع بازیافت متفاوت بوده و زمانی که زباله‌های خود را تحویل می‌دهید، بر اساس میزان آن کیف پول شما شارژ خواهد شد.  

مزایای بازیافت آنلاین در مشهد

مشهد شهر بزرگی بوده و باتوجه به افزایش روزانه پسماندها و زباله‌ها، بازیافت آنلاین در این شهر از اهمیت بسیاری برخوردار است. در گذشته بازیافت به صورت هفتگی انجام می‌شد و افراد کارمند یا افرادی که در منزل نبودند، نمی‌توانستد به موقع و سروقت زباله‌های خود را تحویل دهند و باید یک هفته دیگر برای این کار صبر می‌کردند.

اما با استفاده از بازیافت آنلاین این مشکل حل شده و بازیافت آنلاین مشهد با اپلیکیشن اکو در درب منزل انجام می‌شود. علاوه بر آن نیز مزایایی همچون پرداخت نقدی دارد که با شارژ شدن کیف پول شما در اپلیکیشن می‌توانید از مزایایی مانند خرید شارژ، بیمه و بسیاری دیگر بهره‌مند شوید.

شیوه های بازیافت آنلاین در مشهد

در شهر مشهد پس از شهر تهران، بیشترین میزان زباله تولید می‌شود.  جالب است بدانید به صورت میانگین روزانه حدود 2 هزار تن زباله تولید شده که حدود 60 درصد آن‌ها را مواد آلی تشکیل می‌دهد. 30 درصد شامل پسماند خشک بوده که از این 30 درصد 15 درصد پسماند خشک غیرقابل بازیافت هستند. درواقع 20 درصد از کل زباله‌های تولید شده را می‌توان تفکیک و بازیافت کرد.

برای بازیافت زباله و پسماندهای خشک دیگر نیازی نیست به ایستگاه‌های تحویل بروید و منتظر ماشین‌های مخصوص بازیافت باشید. یکی از شیوه‌های بازیافت و تحویل آنلاین در مشهد که به طبیعت، محیط زیست، زیباسازی شهر، کاهش آلودگی و… کمک می‌کند، استفاده از اپلیکشن اکو است. با این اپلیکیشن به‌راحتی می‌توانید با تعیین زمان در هر مکانی که هستید زباله‌ها و پسماندهای خشک خود را تحویل سرویس‌های اکو دهید.

مدیریت هوشمند پسماند اکو

مدیریت هوشمند پسماند اکو

اکو سامانه جمع آوری زباله‌ها و پسماندها در درب منزل افراد است. کار و وظیفه اصلی این سامانه هوشمند به خرید زباله‌های خشک و پسماندهای اضافی بوده و زباله‌های تفکیک شده شما را از مبدا خریداری می‌کند. برای فروش زباله‌های خود می‌توانید با دانلود اپلیکیشن بازیافت در مشهد علاوه بر ثبت درخواست خود در هر زمان و مکانی که هستید، از مزایای دیگر آن نیز بهره‌مند شوید.

اکو در راستای حفظ و حمایت از محیط زیست و همچنین آسایش مردم اقدام به راه‌اندازی برنامه اکو، جهت تسهیل در امور تفکیک و تحویل پسماند خشک از مبدا نموده است. هدف اصلی این سامانه و بازیافت آنلاین مشهد ایجاد محیط زیستی سالم و زیبا و ارتقا فرهنگ تفکیک زباله از مبدا می‌باشد. بنابراین می‌توانید به راحتی با استفاده از این اپلیکشن به پاک نگهداشتن طبیعت و محیط خود کمک کنید و دنیایی بهتر و سالم برای خود و اطرافیان بسازید.


بازیافت آنلاین در مشهد با استفاده از اپلیکیشن کاربردی اکو!

امروزه با افزایش زباله‌ها و ضایعات به خصوص در شهرهای بزرگ مانند مشهد نگرانی‌هایی درباره سلامت محیط زیست و شهروندان به وجود آمده است. از این رو تقاضا برای بازیافت و تفکیک زباله بالا رفته و با این کار از بسیاری از موارد مانند آلودگی، انرژی، گرم شدن بیش از حد کره زمین و… جلوگیری می‌شود.

در این راستا بازیافت و تفکیک آنلاین بسیار کارآمد بوده و مردم می‌توانند زباله و پسماندهای خود را با استفاده از سیستم آنلاین در درب منزل خود تحویل دهند.

بازیافت در مشهد از اهمیت بسیاری برخوردار است. شما با استفاده از سامانه اکو که یکی از روش‌های بازیافت آنلاین مشهد می‌باشد، می‌توانید پسماندها و زباله‌های خشک خود را در درب منزل تحویل سرویس داده و در ازای آن کیف پول خود را شارژ کنید و از دیگر مزایای اپلیکیشن بهره ببرید. در حال حاضر اپلیکیشن اکو تنها برای ساکنین شهر مشهد در دسترس و قابل استفاده است.

One Comment

پذیرای دیدگاهتون هستیم