Skip to main content

تا چند سال پیش خبری از اپلکیشن‌های بازیافت مانند اپلیکیشن اکو نبود. هفته‌ای یک بار صدای نه‌چندان دلنشین ماشین‌های مخصوص به گوش می‌رسید. تعداد انگشت شماری بازیافت‌های از پیش آماده شده را تحویل می‌دادند و نمک و پلاستیک زباله دریافت می‌کردند.

شرایط امروز کاملا متفاوت است. کار با گجت‌ها، موبایل‌ها، اپلیکیشن‌ها و فناوری‌های دیگر، زندگی را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این فرهنگ محیط زیستی در بین جوامع مختلف رواج بیشتری داشته است.

 یکی از برنامه‌های کاربردی در حوزه بازیافت اپلیکیشن اکو نام دارد که در حال حاضر در شهر مشهد مشغول به فعالیت است. کاربران برای دسترسی آسان و سریع به اطلاعات می‌توانند وارد این اپلیکیشن شده و بازیافت‌های خود را به آسانی تحویل دهند.

اهمیت بازیافت در مشهد

جدا از بحث اپ اکو، احتمالا با مزایای کلی بازیافت آشنا باشید که تقریبا در هرجای دنیا ثابت است:

 • کمک به کاهش آلودگی هوا
 • جلوگیری از تخریب تنوع زیستی
 • حفظ منبع طبیعی
 • کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و سایر گازهای مضر برای سلامت انسان‌ها
 • کاهش میزان زباله‌ها
 • ایجاد فضای بیشتر در زباله‌دان‌ها برای دفع زباله‌های غیر قابل بازیافت
 • بازگشت بهینه مواد به چرخه تولید
 • به حداقل رساندن دفن پسماند و حذف آن در آینده

 اما این فرایند در شهرهای بزرگ اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

سهم مشهد از بازیافت چقدر است؟

مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران شناخته می‌شود. قطعا حجم پسماندهای تولید شده با توجه به جمعیت  بالاست. در چنین شرایطی نقش فرنگ مردم برای تحویل بازیافت‌های خانگی بسیار پررنگ می‌شود. اهمیت بازیافت آنلاین در مشهد با توجه به جمعیت زیاد شهری و همچنین زواری که به این شهر وارد می‌شوند، زیاد است.

 مردم باید  زباله‌ها و پسماندهای خود را بازیافت کنند تا محیط زیست، بهداشت و سلامت شهر حفظ شود. یکی از راه‌هایی که می‌توانید توسط آن پسماندهای خانگی را بازیافت کنید، اپلیکیشن اکو است. شما با استفاده از این نرم افزار در راستای سلامت محیط زیست قدم مثبتی برمی‌دارید.

تغییر شیوه‌‌های جمع‌‌آوری بازیافت مشهد

دیگر نیاز نیست منتظر ماشین‌های مخصوص بمانید یا برای تحویل تا ایستگاه‌ها زحمت فراوانی بکشید. در راستای حفظ و حمایت از سلامت محیط زیست و آسایش مردم، شیوه جمع آوری بازیافت در مشهد تغییر کرده است و می‌توانید از طریق سامانه اکو برای جمع‌آوری بازیافت اقدام کنید. در واقع این شیوه به طبیعت و محیط زیست، زیباسازی شهر، جلوگیری از آلودگی‌ها و موارد دیگر کمک می‌کند. اکو مشهد در راستای حفظ سلامت محیط زیست راه‌اندازی شده که با استفاده از آن می‌توانید زباله‌ها و پسماندهای خود را تفکیک کرده و تحویل مراکز بازیافت دهید.

چگونه بازیافت خود را آنلاین تحویل دهیم؟

اپلیکیشن اکو شهرداری مشهد برای بازیافت آنلاین

پس از جمع‌آوری پسماندهای خشک، برای تحویل دادن بازیافت آنلاین مشهد وارد اپلیکیشن اکو شوید. راننده‌های اکو در ساعتی که تعیین کرده‌اید به درب منزل مراجعه می‌کنند. پس از اینکه پسماندهای خشک مانند کاغذ، کارتن، بطری، پلاستیک، نایلون، قوطی‌های فلزی، شیشه، نان خشک دریافت شدند، هزینه مربوطه به کیف پول شما در اپلیکیشن اکو واریز می‌‌شود.

معرفی نرم افزار اکو شهرداری مشهد و مزایای آن

اپلیکیشن اکو برای جمع‌آوری و خرید پسماندهای بازیافتی در شهر مشهد راه‌اندازی شده است. از طریق اپلیکیشن بازیافت مشهد می‌توانید پسماندهای خشک را تحویل دهید و دیگر نیازی به انتقال پسماند به ایستگاه‌های بازیافت نخواهید داشت. کار با نرم افزار اندرویدی اکو دشوار نیست و رابط کاربری آسانی دارد. با مشخص کردن آدرس دقیق خود می‌توانید زباله‌ها را تحویل راننده‌های اکو دهید.

اپلیکیشن اکو مشهد را دانلود کنید

ویژگی‌ ها و مزایای اپلیکیشن اکو

همان طور که گفته شد از مهم‌ترین کاربردهای اپلیکیشن اکو دسترسی راحت در هر مکان و هر زمان است. با جمع آوری پسماندهای خود با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید پسماندها را تحویل راننده‌های بازیافت دهید. تفکیک زباله از مبدا، آموزش تفکیک صحیح، مطالب آموزشی، حفظ سلامت محیط زیست، بازیافت پسماندتر و خشک، تفکیک زباله‌ها و تحویل بازیافت در محل از جمله ویژگی‌ها و مزایای اپلیکیشن اکو یا سامانه بازیافت مشهد است که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

مطالب آموزشی

برای مشاهده و مطالعه مطالب آموزشی در خصوص جداسازی بازیافت، اثرات بازیافت بر محیط زیست، کاهش آلودگی‌ها و بهتر شدن شرایط زندگی می‌توانید وارد بخش منو اپلیکیشن اکو شوید و گزینه آموزش را انتخاب کنید.

تفکیک زباله‌ ها

یکی از راه‌های حفظ محیط زیست از آلاینده‌ها و آلودگی‌ها، مدیریت پسماندها با تفکیک و بازیافت زباله‌ها است.  شما می‌توانید زباله‌های خود را تفکیک کرده و سپس آن‌ها را تحویل راننده‌های اکو مشهد دهید.

کمک به حفظ محیط زیست

بازیافت پسماندها کمک بسیاری به حفظ محیط زیست می‌کند. امروزه با افزایش زباله‌ها محیط زیست آلوده‌تر شده و منابع طبیعی رو به نابودی می‌روند. از این رو با استفاده از اپلیکیشن اکو می‌توانید زباله‌های خود را تحویل داده تا از این طریق سلامت محیط زیست و منابع طبیعی حفظ شوند.

تفکیک بهتر زباله ها با استفاده از اپلیکیشن اکو

جداسازی زباله‌های تر و خشک یکی از عوامل مهم در بازیافت پسماندها است. برای مدیریت پسماندها می‌توانید مواد قابل تجزیه را از سایر مواد تفکیک کنید. تفکیک زباله‌ها می‌تواند بر روی چرخه محیط زیست اثر خوبی بگذارد.

دانلود اپلیکیشن اکو

بازیافت آنلاین با دانلود اکو مشهد

در حال حاضر این اپلیکیشن کاربردی در دو نسخه اندروید و تحت وب در دسترس است که شما می‌توانید برای دانلود آن به این لینک مراجعه کنید. همچنین دانلود اکو بازیافت از کافه بازار نیز امکان پذیر است.

تفکیک زباله، افزایش سلامت محیط زیست و زیباسازی شهر!

امروزه با توجه به افزایش آلاینده‌ها و آلودگی‌ها نگرانی‌های زیادی برای سلامت محیط زیست به وجود آمده است. ما می‌توانیم با تفکیک زباله‌ها و بازیافت پسماندها در حفظ سلامت محیط زیست و فضای شهر خود تلاش کنیم.

شهر مشهد که دومین کلان شهر ایران است نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار بازیافت اکو زباله‌های خود را تحویل داده و در ازای آن کیف پول همراه خود را شارژ کنید. اپلیکیشن اکو فرایند تفکیک و بازیافت زباله‌ها را آسان کرده و قدمی مثبت در راستای افزایش سلامت محیط زیست و زیباسازی شهر برداشته است.

هم اکنون اپ اکو برای ساکنین شهر مشهد در دسترس و قابل استفاده است.

5 نفر در مورد این مقاله صحبت کردن

 • محمد گفت:

  سلام
  لطفا فروشگاه برنامه رو فعال کنید مثل خرید محصولات

  • سامانه اکو گفت:

   سلام محمد عزیز
   وقتت بخیر
   ممنون از پیشنهادتون
   در حال حاضر امکان پرداخت قبض ها و خرید شارژ و اینترنت در اپلیکیشن موجود است و در آپدیت های بعدی فروشگاه محصولات هم راه اندازی خواهد شد.

 • محیا گفت:

  من قبلاًبرنامه رو داشتم درخواست ها هم ثبت میشد مشکلی نبود الان چند وقته موقع انتخاب لوکیشن میزنع ارتباطی با سرور برقرار نیست چرا اینطوری شده پس

 • زکیه افخمی گفت:

  با سلام
  با نصب نرم افزار. امکان درج دو آدرس برای یک شماره هست اگر امکان دارد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چطور وارد کنم

 • شیما گفت:

  سلام وقت بخیر بفرمایید اکو چطور کیف پول رو شارژ میکنه کجا باید شماره حساب بزاریم

پذیرای دیدگاهتون هستیم