Skip to main content

در حال حاضر با فراهم شدن بستر مناسب جهت خرید پسماند قابل بازیافت خانگی به صورت اینترنتی، فرایند بازیافت با سرعت بیشتری در حال انجام است و بسیاری از شهروندان می‌توانند با صرف کمترین زمان ممکن سهم کوچکی در جلوگیری از تخریب محیط زیست و سالم نگه داشتن آن داشته باشند.

در این مطلب قصد داریم انواع محصولات قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت را مورد بررسی قرار دهیم و در انتهای مطلب پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت در مشهد را نیز به شما معرفی می‌کنیم تا به منظور تحویل پسماند قابل بازیافت مشهد، بتوانید اقدامات لازم را به عمل‌آورید.  

 

محصولات قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت 

در ادامه انواع محصولات قابل بازیافت و غیر قابل بازیافت را به اختصار مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بتوانید درباره این موضوع اطلاعات کافی کسب کنید.  

کاغذ 

کاغذ یک پسماند قابل بازیافت خانگی است که سهم قابل توجهی در بازیافت دارد. بازیافت کاغذ سبب حفظ سرمایه‌های تولید و در نتیجه تولید محصولات کاغذی جدید از قبیل جعبه بسته‌بندی‌های مختلف می‌شود.

بازیافت این پسماند اهمیت بسیار زیادی دارد و از آنجایی که حجم زیادی از زباله‌های خانگی را شامل می‌شود، اکو به عنوان پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت در مشهد بستر مناسبی را برای خرید و بازیافت انواع پسماند قابل بازیافت فراهم کرده است. کاغذ‌های بازیافتی تا ۶۰ درصد انرژی بیشتری را در خود نگه داشته و تا ۹۵ درصد آلودگی هوای کمتری را ایجاد می‌کنند.  

 آلومینیوم 

یکی دیگر از انواع پسماند قابل بازیافت مشهد و شهرهای دیگر، آلومینیوم است. زباله‌های آلومینیومی معمولا شامل قوطی‌های نوشیدنی هستند. بازیافت پسماند‌های خانگی به منظور ساخت قوطی‌های آلومینیومی جدید، سبب مصرف کمتر انرژی تا ۹۵ درصد می‌شود.  

مقوا‌های موج دار

مقوای موج دار نیز در دسته پسماند‌های قابل بازیافت کاغذ ای قرار می‌گیرد و به عنوان رایج‌ترین زباله تولید شده توسط سازمان‌ها و ادارات مختلف به حساب می‌آید. معمولا به منظور تسهیل فرایند بازیافت، پسماند‌های کاغذی از قبیل مقوا‌های موج دار در سطل‌های مخصوصی قرار داده می‌شوند.

مواد پلاستیکی

پلاستیک به عنوان یکی از مضرترین پسماند‌های قابل بازیافت برای محیط زیست شناخته می‌شود. در حال حاضر بسیاری از زباله‌های خانگی شامل مواد پلاستیکی هستند. باید بدانید که بازیافت مواد پلاستیکی و تولید محصولات جدید از آن‌ها تا دو سوم انرژی کمتری را مصرف می‌کند. این موضوع تاثیر بسزایی بر تسریع فرایند تولید محصولات پلاستیکی جدید و کاهش هزینه‌ها دارد.  

ظروف شیشه‌ای

ظروف شیشه‌ای انرژی زیادی را در خود ذخیره می‌کنند؛ به طوری که با استفاده از یک ظرف شیشه‌ای می‌توان انرژی مورد نیاز برای روشن نگه داشتن یک لامپ ۱۰۰ وات به مدت ۴ ساعت را فراهم کرد. به طور کلی ظروف شیشه‌ای بازیافتی علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه تولید تا ۵۰ درصد آلودگی آب و تا ۲۰ درصد آلودگی هوای کمتری را به همراه خواهند داشت.  

لوازم الکترونیکی خانگی 

به عنوان آخرین مورد از انواع پسماند قابل بازیافت باید به لوازم الکترونیکی اشاره کنیم که تاثیرات بسیار مخربی بر محیط زیست دارند و باید بازیافت شوند. زباله‌های الکترونیکی شامل وسایلی از قبیل کابل و سیم، کیبورد و موس، انواع بلندگو‌ها، لوازم جانبی تلفن همراه، کنترل تلویزیون، تلفن همراه، سی دی، رادیو و مواردی از این قبیل هستند. موارد ذکر شده به عنوان چک لیست مواد قابل بازیافت در اختیار شما قرار گرفتند.

همین حالا می‌توانید اپلیکیشن اکو را نصب کنید و از خدمات خرید پسماند قابل بازیافت خانگی بهرمند شوید.  

انواع پسماند غیر قابل بازیافت

انواع پسماند‌های غیر قابل بازیافت عبارتند از:  

  • درب بطری 
  • شیشه پنجره و حباب لامپ 
  • کاغذ مرطوب 
  • جعبه پیتزا 
  • کاغذ‌های ریز شده و براق 
  • سفال و سرامیک 
  • پوشک بچه 

پس در هنگام استفاده از خدمات خرید پسماند قابل بازیافت خانگی به این موارد توجه کافی داشته باشید.  

مزایای استفاده از پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت اکو

خرید پسماند خانگی قابل بازیافت اکو

استفاده از اپلیکیشن اکو مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

جلوگیری از اتلاف وقت

یکی از اصلی‌ترین مزایای این بستر جلوگیری از اتلاف وقت و فراهم شدن امکان تحویل پسماند‌های خانگی در سریعترین زمان ممکن است. با استفاده از این پلتفرم می‌توانید درخواست تحویل پسماند خانگی خود را ثبت کنید تا در سریعترین زمان پردازش شده و از طریق ماشین حمل زباله از شما تحویل گرفته شود.

در نتیجه دیگر نیازی نیست همانند روش‌های سنتی تحویل پسماند خانگی وقت زیادی را صرف این عمل کنید و یا با محدودیت زمانی و مکانی مواجه شوید. در حال حاضر پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت اکو در سه شهر مشهد، اراک و نیشابور آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است و شما می‌توانید در هر مکان و زمانی درخواست خود را ثبت کنید.

محاسبه سریع مبلغ خرید پسماند خانگی

به عنوان دیگر مزیت استفاده از این پلتفرم باید به امکان دریافت سریع و مشخص مبلغ احتسابی در ازای تحویل پسماند خانگی اشاره کنیم. در واقع با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می‌توانید نوع و حجم پسماند‌های خانگی خود را مشخص کرده و هزینه‌ای را در قبال تحویل آن‌ها دریافت کنید.  

عدم وجود محدودیت در تحویل پسماند

یکی دیگر از مزایای اصلی این پلتفرم به منظور بهره‌مندی از خدمات خرید پس مانده قابل بازیافت خانگی، عدم وجود محدودیت‌های خاص جهت تحویل پسماند‌های خانگی است.

بر این اساس فرقی نمی‌کند که شما چه حجم از پسماند‌های قابل بازیافتی را در اختیار داشته باشید؛ ما تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم خدمات خرید پسماند قابل بازیافت خانگی را در سطوح گسترده به شهروندان ارائه دهیم. با توجه به این موضوع در صورتی که قصد تحویل پسماند‌ها و زباله‌های اداری یک سازمان و شرکت را نیز داشته باشید، می‌توانید روی خدمات اکو حساب کنید.

به طور کلی به واسطه وجود این پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت، بستر مناسبی جهت تسریع و تسهیل فرایند بازیافت زباله‌های خانگی فراهم شده است و ما به عنوان یک پل ارتباطی بین شهروندان و ایستگاه‌های بازیافت مشغول خدمات‌رسانی در این راستا هستیم. در نهایت شما می­توانید بر اساس چک لیست مواد قابل بازیافت که در اختیارتان قرار گرفت، اقدامات لازم را در این جهت به عمل آورید.

پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت خانگی اکو

در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده از اکو به عنوان یک پلتفرم خرید پسماند قابل بازیافت در شهر‌های اراک، مشهد و نیشابور در جهت تحویل پسماند‌های خانگی خود اقدام کنید. به منظور بهره‌مندی از خدمات خرید پسماند قابل بازیافت خانگی ابتدا باید در اپلیکیشن اکو ثبت نام کنید و بعد از مشخص کردن موقعیت مکانی و آدرس خود، نوع پسماند قابل بازیافت را انتخاب کرده و درخواست را ثبت کنید.

 در اولین فرصت درخواست شما پردازش شده و یک ماشین حمل پسماند بازیافتی از سوی مجموعه به محل مورد نظر شما اعزام می‌شود تا پسماند‌های خانگی را تحویل بگیرد. با تحویل پسماند‌های خانگی خود به مراکز مربوط به مدیریت پسماند قابل بازیافت مشهد، می‌توانید دین خود را به محیط زیست ادا کرده و در جهت داشتن شهری زیبا و محیط زیستی سالم قدم بردارید.  

پذیرای دیدگاهتون هستیم