Skip to main content

توی این مقاله می‌خونین:

·        مِلاک قیمت‌گذاری پسماند

·        توی اکو چه خبره؟ (عملیات)

·        چرا و چطور قیمت‌ها تغییر می‌کنه؟

مِلاک قیمت‌گذاری پسماند خشک

ملاک محاسبه قیمت خرید پسماندها، زحمتی هست که شما (شهروندان) برای تفکیک و نگهداری اون‌ها می‌کشین به علاوۀ میزان عملیاتی که برای جمع‌آوری پسماندهای خشک از نقطه تولید اونها، یعنی درب خونه شما به اکو منتقل می‌شه، تا انتقال برای مراحل بعدی، یعنی انبارهای پردازش، خطوط تفکیک، کارخونه‌ها و…

توی اکو چه خبره؟

وقتی که شما برای جمع‌آوری بازیافت خونه یا محل کارتون درخواست ثبت می‌کنین، همیشه مراحل مشخصی، چه برای یک کیلوگرم و چه برای صدکیلوگرم پسماند خشک، طی می‌شه.

سفیر اکو باید مسافت مشخصی رو تا محل جمع‌آوری رانندگی کنه، اگه دقت کرده‌ باشین همیشه باید زمانی رو بزاره تا برای تحویل بازیافت‌هاتون هماهنگی بیشتری با شما داشته‌ باشه. بعد از اینکه سفیر به شما رسید، باید ترازو رو آماده کنه و مراحل تحویل بازیافتی‌های شما رو انجام بده و درنهایت اون‌ها رو بارگیری کنه.

در تموم این مراحل هم تیم پشتیبانی اکو همیشه آماده‌ست تا اگه شما مشکل یا سوالی داشتین باهاشون مطرح کنین و همه‌چی تحت کنترلتون باشه😃

قیمت‌ها چرا و چطور تغییر می‌کنه؟

اگر مقدارِ پسماند خشکی که شما تفکیک و نگهداری می‌کنین بیشتر بشه به ما کمک کردین تا هزینۀ کاری که توی اکو برای درخواست جمع‌آوری بازیافت شما انجام می‌شه کمتر بشه و هزینۀ حمل اون بازیافت به مقدار قابل توجهی پایین بیاد. وقتی که این اتفاق بیوفته، این امکان برای ما وجود داره تا با پایین اومدن هزینه، قیمت خرید رو افزایش بدیم؛ این‌طوری بطور عادلانه شما و سفیری که زحمتِ جمع‌آوریِ پسماندِ شما رو می‌کشه از کار خوبی که برای طبیعت کردین منتفع می‌شین و اعتبار بیشتری دریافت می‌کنین.

در نتیجه، هرچی وزن بازیافتی که تحویل می‌دین بیشتر بشه، به ازای هر کیلو، اعتبار بیشتری هم دریافت می‌کنین.